ربات ها به كمك گروه بيمه ها مي روند

يك شركت بيمه اروپايي اعلام كرد كه از اين پس با استفاده از ربات هاي هوشمند ميزان خسارتهاي وارد شده به اشخاص را بررسي مي كند و تخمين مي زند .

گروه بيمه “زوريخ” اعلام كرد كه از 18 ماه مي براي تخمين ميزان صدمات و تلفات فردي، از هوش مصنوعي استفاده خواهد كرد و اين سياست به آنان كمك مي كند تا در زمان كوتاه تري به پرونده ها رسيدگي كنند .

رئيس اين شركت گفت :”ما جديدا از اين تكنولوژي براي رسيدگي به خسارت ها استفاده كرده ايم و توانسته ايم حدود 40 هزار ساعت، از ميزان ساعات كاري را كاهش دهيم. در اين روند ما زمان رسيدگي به پرونده ها را به پنج ثانيه رسانديم .

او ادامه داد كه در حال حاضر ما در تلاش هستيم تا استفاده از اين ربات هاي هوشمند را گسترش دهيم . زوريخ به عنوان پنجمين بيمه گر بزرگ اتحاديه اروپا در صدد استفاده گسترده از هوش هاي مصنوعي است . به گفته اين كارشناس بيمه ، دقت نيز در اين فرآيند بالا مي رود زيرا اين ربات ها در حال آموزش هستند و هر پرونده جديدي به معناي توسعه و عملكرد بهتر آنان است .

وی در ادامه گفت : ما از رقابت با غول هاي بزرگ مانند گوگل، اپل كه وارد بازار بيمه شده اند ، نمي ترسيم اگرچه كه برخي از شركت هاي فعال در اين زمينه بارها اعلام كرده اند كه علاقمند به همكاري با زوريخ هستند .

شركت بيمه ژاپني “فوكوكو” كه در زمينه بيمه عمر فعاليت مي كند ، در ماه ژانويه ربات هاي هوشمند رو جايگزين 34 كارمند اين شركت كرد و به گفته مديران اين بيمه گر آسيايي ، آنها توانسته اند 140 ميليون ين ژاپن صرفه جويي كنند . همچنين بيمه گر انگليسي “آويوا” نيز اعلام كرده است كه به دنبال استفاده از اين ربات هاي هوشمند است .

پيش از اين نيز شركت “سافت بانك” ژاپن، ربات هوشمند “پپر” (Pepper) خود را براي فروش بيمه عمر در 80 فروشگاه در سرتاسر اين كشور مستقر كرده بود . این ربات های هوشمند در کنار کارمندان این شرکت قرار گرفتند و محصولات و خدمات بیمه ای را برای مشتریان تشریح كردند . همچنين شرکت بیمه عمر “میجی یاسودا لایف” اعلام کرده است که از 100 ربات هوشمند در سال 2017 میلادی استفاده خواهد کرد و این سال، سال بزرگی برای این ربات های انسان نما هستند .  این شرکت بیمه بر این باور است که پپر می تواند مشتریان بیشتری را به سمت خرید بیمه نامه جلب کند .

در همین حال ، دو شرکت “اپل” و “سامسونگ” نیز در اندیشه ساخت رباتی برای محیط های کاری هستند . چرا که با بکارگیری آنان می توان نیروها را از 110 هزار نفر به 50 هزار نفر رساند .

“گروه بیمه زوریخ” یکی از مهمترین شرکت های بیمه ای در جهان و بزرگترین شرکت بیمه در سوئیس است که دفتر مرکزی آن در شهر “زوریخ” این کشور قرار دارد . این شرکت در سه قسمت اصلی بیمه های عمومی، بیمه زندگی و کشاورزی فعالیت می کند . بیمه زوریخ با 60 هزار کارمند، در بیش از 170 کشور و منطقه از جهان فعالیت مستمر دارد . درآمد این شرکت بنا بر گزارش های منتشر شده بیش از 45 میلیارد دلار در سال است و سود عملیاتی آن فراتر از چهار میلیارد دلار گزارش شده است.