بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ ها تا پایان شهریور

مدیرعامل صندوق تامین خسارت ‌های بدنی کشور گفت : جرائم مربوط به نداشتن بیمه ‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت ها و ماشین‌آلات کشاورزی سراسر کشور از تاریخ اول تیرماه به مدت سه ‌ماه بخشیده می‌شود .

وی در آستانه آغاز اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد تمدید بیمه ‌نامه شخص ‌ثالث اظهار داشت : در دوره ‌های زمانی مشخص با بهره‌گیری از ظرفیت ‌های قانون بیمه شخص ‌ثالث در جهت گسترش فرهنگ بیمه‌گری و بیمه‌ پذیری ، طرح بخشودگی جرایم دیرکرد تمدید بیمه ‌نامه شخص ‌ثالث اجرا می‌شود .

وی افزود: بر این اساس ، با پیشنهاد صندوق و موافقت اعضای مجمع عمومی ، بیمه مرکزی و هیات نظارت صندوق جرائم مربوط به نداشتن بیمه ‌نامه شخص ‌ثالث موتورسیکلت ‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی سراسر کشور از تاریخ اول تیر ماه ۱۳۹۹ به مدت سه ماه بخشیده شده است .

وی ادامه داد : افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور هدف اصلی صنعت بیمه است تا به واسطه بیمه ، آرامش فکری و روحی در جامعه ایجاد شود . با تصویب قانون بیمه شخص ‌ثالث و اجرای آن از سال ۹۵ این ظرفیت قانونی پدید آمده تا با طرح ‌های تشویقی ، جمعیت وسایل نقلیه فاقد بیمه ‌نامه معتبر را کاهش دهیم .

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور در ادامه با دعوت از راکبین موتورسیکلت ‌ها برای بهره‌مندی از فرصت بخشودگی جرایم افزود:  یک فرصت مناسب ایجاد شده است تا با همکاری صندوق و صنعت بیمه کشور ، موتورسیکلت ‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی فاقد بیمه ‌نامه بتوانند از بخشودگی جریمه استفاده کنند که این کار یک حرکت ملی برای کاهش سهم وسایل نقلیه فاقد بیمه ‌نامه است .

وی با بیان اینکه از ۱۱ میلیون موتورسیکلت در حال تردد در کشور تنها دو میلیون موتورسیکلت دارای بیمه‌ نامه ثالث بوده و ۹ میلیون دیگر فاقد بیمه ‌نامه ثالث هستند ، که رقم جرائم بیمه شخص ثالث ۹ میلیون موتورسیکلت فاقد بیمه‌ نامه در حدود ۴ هزار میلیارد تومان است .

جهت کسب اطلاع بیشتر با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره 26404205 و 26404206 تماس بگیرید .