آتش نشان آمریکایی بر این باور بود که باید بیمه نامه ویژه ای برای آتش نشانان در نظر گرفته شود که در صورت ابتلا به سرطان در حین انجام وظیفه، از آنان به طور کامل حمایت کند و هزینه های درمان آنان را بپردازد.

آتش نشان آمریکایی ساکن ایالت “جورجیا” در ایالات متحده پس از چند ماه جدال توانست دولت این کشور را متقاعد کند تا آتش نشانان را تحت پوشش بیمه خاص قرار دهند.

زمانی که ساختمانی در اتش گرفتار شده بود و اکثر مردم در حال فرار بودند، “برایان اسکودر” برای مبارزه با آتش وارد ساختمان شد. اما 12 سال بعد، پزشکان تشخیص دادند که او از بیماری سرطان رنج می برد و پس از 18 ماه شیمی درمانی او توانست سرطان را شکست دهد و اکنون در حال بهبودی است.
او سال جاری با مراجعه به ساختمان اصلی دولت آمریکا در واشنگتن، مبارزه جدی دیگری را آغاز کرد. این آتش نشان آمریکایی بر این باور بود که باید بیمه نامه ویژه ای برای آتش نشانان در نظر گرفته شود که در صورت ابتلا به سرطان در حین انجام وظیفه، از آنان به طور کامل حمایت کند و هزینه های درمان آنان را بپردازد.

اسکودر که 18 سال به عنوان آتش نشان فعالیت کرده است،‌ گفت: وقتی به شما می گویند سرطان دارید،‌ اساسا تنها چیزی که به ذهن تان می رسد مرگ است.

اکنون پس از ماه ها تلاش توسط اسکودر، اکنون نمایندگان ایالتی متقاعد شدند که برای 35 هزار آتش نشان فعال در جورجیا، بیمه نامه خاص تهیه کنند که از آنان در برابر ناتوانی احتمالی طولانی مدت و بیماری های خاص حمایت کند.

در این گزارش آمده است که پس از تلاش اسکودر، اکنون بسیاری از قانونگذاران آمریکایی، از لایحه فوق حمایت می کنند و این پشتیبانی احتمال تبدیل شدن این لایحه را در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا به قانون افزایش داده است.

طبق این لایحه، آتش نشانان پس از 12 ماه فعالیت می توانند از این بیمه نامه خاص استفاده کنند و در برابر خطرات احتمالی به طور کامل بیمه شوند. حتی آنان می توانند پس از بازنشستگی از مزایای این بیمه نامه نیز بهره ببرند.

اکنون بین 60 تا 70 درصد آتش نشانان این ایالت دواطلبانه خواهان کار در بخش وی‍ژه آتش سوزی هستند و این در حالی است که امکان به کارگیری افراد غیرحرفه ای در این بخش وجود ندارد.