اعلام توفیقات و توانمندی های بیمه ایران

 مدیرعامل بیمه ایران گفت : با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی مقرر شده سرمایه بیمه ایران تا پایان سال به ١١ هزار میلیارد تومان برسد و با این اقدام بیمه ایران ، بزرگترین بیمه گر اتکایی در غرب آسیا خواهد شد . با این افزایش سرمایه ، ظرفیت نگهداری ریسک بیمه ایران از 2329 میلیارد تومان فعلی بطور چشمگیری افزایش خواهد یافت .

مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه این شرکت ١٠ هزار نماینده جنرال ، 2 هزار نماینده عمر و زندگی ، ٢٥٥ شعبه مستقل و ٩ شعبه خارجی دارد خاطرنشان کرد : بیمه ایران روزانه به طور متوسط ۴۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت می‌کند . وی بااشاره به اینکه ۸۸ درصد فروش بیمه ایران از طریق نمایندگان شرکت انجام می‌شود گفت : برنامه آینده ما این است که ۱۰۰ درصد فروش شرکت از طریق نمایندگان انجام شود .

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه امسال ۳۵ درصد در حق بیمه تولیدی و ۲۱ درصد در پرداخت خسارت رشد داشته ایم ، افزود : در ۱۰ ماهه امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید و 8  هزار و 500 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده‌ایم .

مدیر عامل بیمه ایران یکی از دلایل پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در ایران را عدم فرهنگ بیمه گری دانست و افزود : به دنبال آن هستیم تا سرمایه‌گذاری در بیمه ‌های زندگی را بیمه‌گذار انتخاب کند ، بدین صورت که بیمه‌گذار تعیین کند که بیمه ایران ذخیره ریاضی بیمه ‌نامه‌ اش را در طلا، مسکن یا بورس سرمایه‌گذاری کند .

وی با بیان اینکه بیمه ایران تنها شرکتی است که ذخیره بیمه زندگی را از سایر رشته ‌ها جدا کرده است ، اظهار داشت : در ۱۰ ماه امسال بازده سرمایه‌گذاری بیمه ایران در بورس ۱۰۴ درصد رشد داشته است این در حالی است که این رقم برای سال ۹۷ معادل ۴۵ درصد بود .

مدیرعامل بیمه ایران همچنین اعلام کرد : بیمه ایران در ۱۰ ماه امسال ۲۸۰۰ میلیارد تومان نقدینگی داشته و تنها شرکت بیمه‌ ای بوده است که در پرداخت خسارت دیه بعد از صدور حکم دادگاه ، به روز بوده است .

بیمه ایران تا پایان سال تمامی تعهدات باقی مانده بیمه توسعه در خصوص ۷ هزار پرونده را که حدود ۳۵۵ میلیارد تومان می‌شود ، پرداخت خواهد کرد تا به طور عملی پرونده این شرکت بسته شود .

 وی ادامه داد که بیمه توسعه دارای ۷۰۰ میلیارد تومان املاک است که بخشی از این املاک به صندوق تامین خسارت‌ های بدنی واگذار شده و بیمه ایران تاکنون ۹۲۵ میلیارد تومان به جای خسارت پرداخت کرده است . از سوی دیگر یکی از دغدغه ‌های ما به مشکل خوردن سند برخی از این املاک است .

مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه شرکت ‌های بیمه در هیچ جای دنیا از عملیات بیمه‌گری سود کسب نمی‌کنند، افزود : بدنبال ایجاد پلتفرم ‌هایی هستیم تا از طریق سرمایه‌گذاری ، سود بیشتری حاصل کنیم .

وی خاطرنشان کرد : کارگزاری بورس بیمه ایران رتبه 13 و سبدگردانی شرکت رتبه نخست را در بین صندوق‌ های کشور داراست و قصد داریم تا آن را تقویت کنیم .

مدیر عامل بیمه ایران با اعلام اینکه در پی آن هستیم تا سال ۱۴۰۱ به اولین شرکت بیمه هوشمند در کشور تبدیل شویم . وی توضیح داد : در حال حاضر هشت بیمه نامه از بیمه نامه های بیمه ایران از طریق اپلیکیشن «بیمه ایران من» قابل فروش است و تشکیل پرونده های خسارتی به صورت دیجیتالی انجام می گیرد . بدین صورت که بعد از وقوع خسارت ، عکس ‌های خسارت از طریق این اپلیکیشن ارسال می‌شود و با هماهنگی کارشناسان ، نوبت دهی در واحد پرداخت خسارت سیار صورت می گیرد .

مدیرعامل بیمه ایران تاکید کرد که در صورت راه افتادن پایانه‌ های مکانیزه خسارت در شرکت بیمه ایران ، بهترین خدمات به طور اتوماتیک عرضه خواهد شد .

وی همچنین اعلام کرد که در ۱۰ ماه امسال این شرکت معادل ۱۴۰۰ میلیارد تومان بیمه زندگی فروخته است که این رقم معادل ۱۰ درصد از کل حق بیمه تولیدی است .