انتخاب مجدد رئیس کل بیمه مرکزی ایران به عنوان رئیس شرکت بیمه اتکایی آسیایی

«عبدالناصر همتی» رئیس کل بیمه مرکزی ایران به اتفاق آرای نمایندگان کشورهای عضو ، برای یک دوره دو ساله دیگر به ریاست شورا ورئیس هیات مدیره و کمیسر بیمه فیلیپین (مقام ناظر بیمه‌فیلیپین) نیز به عنوان نایب رئیس این شرکت انتخاب شدند .

انتخاب مجدد رئیس کل بیمه مرکزی ایران به عنوان رئیس شرکت بیمه اتکایی آسیایی(Asian Re) به گزارش  ایرنا از بیمه مرکزی ، این انتخاب روز جمعه در چهلمین جلسه شورای عالی بیمه اتکایی آسیایی در شهر بانکوک پایتخت تایلند صورت گرفت .

شرکت بیمه اتکایی آسیایی با عضویت 10 کشور آسیایی چین ، ایران، تایلند ، فیلیپین ، افغانستان ، بوتان ، هند ، سریلانکا ، کره جنوبی و بنگلادش تحت نظر «اسکاپ» در سال 1979 شکل گرفت و در حال حاضر علاوه بر دولت های عضو ، شرکت های خصوصی از کشورهای عضو اسکاپ نیز به عنوان سهامدار به شرکت پیوسته اند .

همتی در سی و هشتمین جلسه شورای اعضا نود و سومین جلسه هیات مدیره شرکت بیمه اتکایی آسیایی(Asian Re) که در بانکوک پایتخت تایلند تشکیل شد ، صورت های مالی و عملکرد سال 2014 این شرکت مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید .

همتی در سی و هشتمین جلسه شورای اعضا (کشورهای موسس بیمه اتکایی آسیایی مرکب از 10 کشور آسیایی) در خرداد ماه 1394 به نمایندگی از ایران به عنوان رئیس شورا و رئیس هیات مدیره و «رضا الکریم» از بنگلادش به عنوان نایب رئیس هیات مدیره این شرکت برای یک دوره دو ساله تا پایان سال 2017 انتخاب شده بود .