انتقال تخفیف بیمه ‌نامه ثالث از خودرو به راننده

انتقال تخفیف بیمه ‌نامه شخص ثالث از بیمه‌گذار به خودروی مشابه مالک، والدین ، همسر یا فرزندان بلا واسطه ، از مصوبات مجلس و گام بلندی است که در قانون جدید بیمه شخص ثالث برداشته شده است .

بیمه مرکزی اعلام کرد : تخفیف ‌های درنظر گرفته شده برای تهیه بیمه نامه شخص ثالث ، حق مسلم کسانی است که با رعایت مقررات ، قانون مداری ، احتیاط و مسئولیت اجتماعی از مزایای قانونی بهره مند شده‌اند و طبیعتاً حق تقدم آنان برای استفاده از این مزیت خاص ، محفوظ است .

در اطلاعیه بیمه مرکزی آمده است : طراحان آئین نامه جدید اعمال تخفیفات بیش از هر مؤلفه دیگری برای حفظ حقوق ذینفعان اصلی ، برنامه ریزی کرده اند و حتی برای حفظ حقوق مرتبط برای دارندگان تخفیف در خصوص شیوه‌ های دیگر انتقال آن هم تدابیری اندیشیده اند .

در این میان « سامانه سنهاب » به عنوان چشم تیزبین صنعت بیمه و مرکز داده‌های بیمه‌ای این صنعت ، نقش مهمی در پایش تخفیفات دارد و نکته مهم این است که اطلاعات ثبت نشده در این سامانه‌ ها با اتخاذ راهکارهایی به قوت خود باقی خواهد بود.

بی تردید تبصره ماده شش قانون بیمه اجباری شخص ثالث می‌تواند از نشانه‌های آشکار اعتمادسازی و حفظ حقوق بیمه گذارانی باشد که پیش از این نگرانی‌ هایی برای هدررفت سال ‌های قانونمداری خود بودند . کنار زدن غبار سوءتفاهم ‌ها ، تعبیرهای نادرست و شفاف سازی دستورالعمل ‌های تازه از مأموریت ‌های نهاد ناظر است که انتقال تخفیف ‌های درنظر گرفته شده در بیمه نامه شخص ثالث یکی از جلوه ‌های صیانت از حقوق بیمه گذاران به شمار می‌رود .

بازنشر و تشریح شرایط انتقال این مزیت ‌های بیمه‌ای ، رسالت رسانه‌هایی است که برای حفظ منافع عمومی تلاش می‌کنند و روشنگری در خصوص آخرین اصلاحات قانون بیمه شخص ثالث بیش از پیش در گرو پرداختن جدی و پیگیر رسانه ‌ها به موضوعی است که گروه مخاطبان آن از مرز سی میلیون هموطن نیز فراتر می‌رود .

به عبارت دیگر بیمه نامه شخص ثالث از خودرو به راننده خودرو تغییر می کند . از این پس اگر سند خودرو انتقال پیدا کند برای تمدید بیمه نامه شخص ثالث ، تخفیفات روی بیمه نامه قابل انتقال نمی باشد و به صاحب قبلی خودرو  منتقل می شود و بیمه نامه شخص ثالث جدید بدون تخفیف یا با تخفیفات منتقل شده صاحب جدید خودرو صادر می شود . منظور از خودروی مشابه نیز یعنی سواری به سواری و اتوبوس به اتوبوس و غیره می باشد .

جهت صدور بیمه نامه خود در اسرع وقت با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره های 26404205 و 26404206 تماس حاصل نمایید .