با طرح مهاجرتي جديد ترامپ خريد “بيمه سفر” ضروري مي شود

با امضاي رسمي طرح جديد مهاجرتي توسط “دونالد ترامپ” رییس جمهوري آمریکا، ديگر خريد بيمه نامه سفر براي مسافران خواهان ورود به آمريكا، ضروري مي شود . از اين پس افرادي كه قصد سفر تجاري يا تفريحي به ايالات متحده آمريكا را دارند، بايد پوشش هاي اضافي بيمه اي را خريداري كنند .

با تغيير محدوديت ها براي مسافران خواهان ورود به آمريكا، ارزش خريد بيمه نامه هاي كه در آنان عبارت “لغو به هر دليلي” ذكر شده نسبت به گذشته دوچندان مي شود ، هرچند كه نرخ اين نوع از بيمه مسافرتی بسيار گران تر از بيمه نامه هاي استاندارد سفر است اما از افراد در برابر كنسل شدن سفرشان در آخرين دقايق حمايت مي كند . بنابراين كساني كه خواهان سفر به آمريكا هستند بدون توجه به مليت اصلي شان بايد به اين نكته بيش از گذشته توجه كنند .

 ترامپ دوشنبه نسخه جدید فرمان مهاجرتی که شامل ایران می شود و از روز ۱۶ ماه مارس به اجرا گذاشته خواهد شد را امضا کرده است . این دستور صدور ویزا برای شهروندان شش کشور ایران، لیبی، سودان، سومالی، سوریه و یمن را برای ۹۰ روز معلق می کند با این حال استثناهایی قائل می شود . این دستور همچنين ورود کلیه پناهجویان را برای ۱۲۰ روز معلق می کند . دستور جدید فقط شامل حال ویزاهایی خواهد بود که قرار است پس از این صادر شود و دارندگان کارت سبز (اقامت دائم) و کسانی که پیشتر ویزای آمریکا را دریافت کرده‌ اند از آن مستثنی شده ‌اند .

 در اين گزارش آمده است كه بيمه نامه هاي سفر خاص از مسافران در برابر تمامي عوامل حمايت مي كند ، به عنوان مثال در اين نوع بيمه نامه همچنين افراد در برابر بيماري يا جراحت در هنگام سفر حمايت مي شوند و به گونه اي مزاياي بيمه درمان نيز در اين نوع از بيمه نامه لحاظ خواهد شد . اين بند به اين دليل در اين نوع از بيمه نامه ها گنجانده شده ، كه بسياري به دليل مرگ ناگهاني يكي از اعضاي خانواده شان ، يا بيماري جدي و وقوع بلاياي طبيعي قادر به مسافرت در زمان تعيين شده نيستند .

 طبق گزارش هاي منتشر شده تا كنون موارد خاص مانند تغييرات قوانين فدرال در هيچ بيمه نامه هاي گنجانده نشده بود . اين در حالي است كه از زمان صدور فرمان جديد توسط ترامپ ، تعداد افرادي كه با مراجعه به شركت هاي بيمه خواهان تغيير بيمه نامه هاي مسافرتی خود شده اند ، افزايش يافته است . بسياري از اين افراد در هراس هستند تا از ورود آنان به آمريكا جلوگيري شود و آنان زيان مالي بزرگي را متحمل شوند .