بیمه ایران غرامت لنج حادثه آتش سوزی بندر کنگان را پرداخت کرد

خسارت یک فروند از لنج های درآتش سوخته حادثه اخیر کنگان بوشهر درکوتاهترین زمان پرداخت شد .

مدیر بیمه های کشتی ، هواپیما و حمل کالای بیمه ایران ، با بیان این مطلب در تشریح حادثه آتش سوزی بندر کنگان گفت روز جمعه 30 تیر 96 اسکله چند منظوره بندرکنگان از توابع استان بوشهر با ظرفیت 460 فروند شناور از قبیل شناورهای باری و صیادی دچار آتش سوزی شد که در این حادثه جمعاً 26 فروند لنج و قایق با کاربری های مختلف طعمه حریق شده و از بین رفتند .

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران ، وی اضافه کرد : بر اساس گزارش مقامات و ستاد حوادث غیرمترقبه استان بوشهر میزان خسارت برآورد شده در این آتش سوزی بیش از 80 میلیارد ریال تخمین زده شده است .

پس از اطلاع از حادثه رخ داده شرکت سهامی بیمه ایران آمادگی خود را جهت جبران خسارات ، افرادی که بیمه نامه خود را از این شرکت دریافت نموده اند اعلام نمود .

وی با اشاره به اینکه در بررسی های انجام شده مشخص شد ، تا کنون یک فروند لنج از لنج های دچار حریق شده دارای بیمه نامه بیمه ایران است اظهار کرد : در اسرع وقت با صاحب لنج مذکور ارتباط برقرار و از ایشان خواسته شد تا مدارک خود را تحویل بیمه ایران نماید . همزمان از مقامات محلی نیز درخواست شد تا گزارش های رسمی خود را صادر و تحویل کنند .

مدیر بیمه های کشتی ، هواپیما و حمل کالای بیمه ایران در پایان اضافه کرد : حاصل تلاش کارشناسان این واحد و همکاران بیمه ایران استان بوشهر و بررسی های انجام شده منجر به این شد که در کمتر از یک هفته مجوز پرداخت خسارت موتور لنج مذکور از طرف این مدیریت به شعبه مزبور ابلاغ و طی هماهنگی با مدیریت استان بوشهر، چک خسارت در سریع ترین زمان ممکن تقدیم ذینفع شد .

وی همچنین با اعلام آمادگی بیمه ایران برای جبران خسارت سایر زیان دیدگان این حادثه نیز افزود : تمام افراد و صاحبان شناور که داری بیمه نامه بدنه شناور دریایی بیمه ایران هستند می توانند با مراجعه و ارائه مستندات ، خسارت خود را دریافت کنند .