بیمه ایران پانزدهم آبان 82 ساله شد

شرکت سهامی بیمه ایران که در پانزدهم آبان ماه سال۱۳۱۴ هجری شمسی به همت جمعی از دولتمردانی که دغدغه ایرانی بودن داشتند و از وابستگی کشور به بیمه‌های خارجی به تنگ آمده بودند ، پای در عرصه کار و تلاش گذاشت و اکنون با حدود یک قرن تلاش به جایگاه رفیعی در عرصه صنعت بیمه در گستره ایران و جهان تبدیل شده است .

این مسیر پر فراز و نشیب همواره مشحون از اراده و تلاش مردان و مدیران و کارکنانی بوده است که ارتقا صنعت بیمه را وظیفه و رسالتی بردوش خود دانسته ‌اند و خدمت به مردم به عنوان ولی ‌نعمتان خود را سرلوحه کار قرار داده‌اند و بر گسترش هر چه بیشتر این چتر بر سر جمع بیشتری از مردم این سرزمین تاکید داشته‌اند .

قدر مسلم جهان فردا ، جهان ضرورت مشارکت بیشتر برای کمک به مردم در آلام ، دردها و رنج‌هایی است که خسارت ‌هایی را هم به دوش آحاد مردم خواهد گذاشت و بیمه ایران در مسیر تعمیم فرهنگ پیشگیری و حمایت از اقشار آسیب دیده پیشگام و پیشقدم بوده است و خواهد بود .

بیمه ایران در این مسیر خواهد کوشید تا سایه ‌بانی از آرامش باشد بر سر همه خانه ‌ها ، واحدهای تولیدی و اقتصادی و دیگر مراکزی که در عواد سرمایه های ملی کشور محسوب می گردند . زیرا این ملت شریف شایسته آرامش در سایه های حمایت بیمه گری هستند که به نام کشور عزیزشان مزین گردیده است .

ما تلاش خواهیم کرد تا در گستره اقتصاد مقاومتی که مهمترین اصل اقتصادی موجود در شرایط کنونی کشور است ، حمایت ‌ها و سیاست ‌های خود را اعمال نموده و توجه به کرامت انسانی بیمه‌گذاران و افراد تحت پوشش را سرلوحه کار خود قرار دهیم  .

رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم گرامیداشت هشتاد و دومین سالروز تاسیس بیمه ایران تاکید کرد : بیمه ایران ، برند ملی صنعت بیمه است و بدون آن صنعت بیمه هویت نخواهد داشت .

دکتر همتی ضمن قدردانی از تلاش های ۸۲ ساله مدیران و کارکنان بیمه ایران از آغاز تاسیس تا کنون گفت : بیمه ایران در سال های اخیر و در شرایط بحرانی ، همراه خوبی برای بیمه مرکزی در پیشبرد اهداف دولت و خدمت رسانی به مردم بوده است .

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اهمیت سودآوری بیمه ایران گفت : نقش بیمه ایران در اقتصاد کشور و پشتیبانی از صنعت بیمه بسیار موثر بوده و برای توسعه و پیشرفت نیاز به سودآوری دارد .