تمام واحدهای مسکونی از سال آینده به طور اجباری بیمه می‌شوند

رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت : از سال آینده 30 میلیون واحد مسکونی در کشور به صورت اجباری تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند و به عبارتی دیگر تمام واحدهای مسکونی متصل به شبکه بیمه می‌شوند .

رییس کل بیمه مرکزی از انتخاب هیات امنای صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و تدوین اساسنامه های آن خبر داد و اظهار داشت : با تنظیم و ابلاغ آیین نامه های مرتبط در مرحله نخست سی میلیون واحد مسکونی در برابر حوادث طبیعی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و در گام بعدی واحدهای تجاری نیز مشمول بیمه نامه حوادث طبیعی خواهند شد . وی از عملیاتی شدن صندوق بیمه همگانی حوادث از ابتدای سال 1400 خبر داد .

وی درباره پرداخت حق بیمه برای مالکان واحدهای مسکونی بیان داشت : 50 درصد حق بیمه توسط دولت و 50 درصد نیز توسط مالکان واحدهای مسکونی پرداخت خواهد شد . هر ساله حق بیمه واحدهای مسکونی را به دولت پیشنهاد می دهیم تا در صورت تصویب دولت در بودجه درج شود و برای سال 1400 پیشنهاد دادیم و امیدواریم در اصلاحیه بودجه نیز گنجانده شود . براساس پیشنهاد ما حق بیمه واحد مسکونی 20 هزار تومان در ماه خواهد بود که 10 هزار تومان آن بصورت یارانه توسط دولت پرداخت میشود و 10 هزار تومان دیگر نیز از طریق قبوض برق قابل واریز است . البته در قبال واحد مسکونی بیمه شده تا سقف 80 میلیون تومان متعهد می شویم . وی تاکید کرد : در این بیمه تفاوتی بین واحدهای روستایی و شهری وجود ندارد و دولت هم برای کمک به مردم پرداخت 50 درصد حق بیمه را متقبل می‌شود . و در آیین ‌نامه این بیمه تفاوت ‌هایی بین استان‌های خطرپذیر و مناطق زلزله‌ خیز در نظر گرفته خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد : برای هموطنانی که از پوشش نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد و سازمان بهزیستی بهره می برند معافیت های ویژه ای در نظر گرفته شده است .

رییس شورای عالی بیمه تصریح کرد : بر اساس قانون در صورت بروز حوادثی نظیر سیل و زلزله این صندوق دو هفته مهلت دارد تا خسارات آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی را پرداخت کند .

رییس کل بیمه مرکزی فعالیت این صندوق را یک نوع بیمه پایه حوادث ارزیابی کرد و از شهروندان دعوت کرد برای بهره گیری از خدمات تکمیلی حوادث از پوشش های متنوع و مکمل که توسط شرکت های بیمه ارائه می شود نیز استفاده کنند .

جهت صدور بیمه نامه خود در اسرع وقت با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره های 26404205 و 26404206 تماس حاصل نمایید .