توسعه بیمه‌های زندگی جایگزین مناسبی برای صندوق‌های بازنشستگی

رییس کل بیمه مرکزی در اولین جلسه کمیته راهبری مطالعات توسعه بیمه‌ های زندگی کشور که به منظور برنامه‌ریزی ، طراحی و نظارت بر اجرای مطالعات در راستای توسعه بیمه‌های زندگی تشکیل شده است ، با بیان این  اینکه در اصلاحیه بودجه 1400 مبالغ سنگینی به عنوان پرداخت به مجموعه بازنشستگان کشور برای همسان‌سازی در نظر گرفته شده و با توجه به این که جمعیت کشور رو به سالخوردگی می‌رود پرداخت این مبالغ فشار مالی زیادی در سال‌ های آینده به دولت وارد خواهد کرد .

وی  افزود : راهکار این مسئله در بعد ملی و کلان ، خروج مقوله بازنشستگی از حالت اجباری و جایگزین کردن آن با بیمه زندگی و لازمه آن فراهم کردن زمینه طراحی محصولات جدید و بازطراحی محصولات فعلی بیمه ‌های زندگی است .

وی بیمه ‌های زندگی را یکی از راه ‌های پیوند صنعت بیمه و بازار سرمایه دانست و اضافه کرد : با توجه به تجربه اخیر مردم در خرید مستقیم از بازار سرمایه ، صنعت بیمه می‌تواند در این زمینه جامع تر از صندوق‌های سرمایه گذاری فعلی باشد و با استقبال بیشتری مواجه گردد .

رییس کل بیمه مرکزی مهمترین چالش مردم در برخورد با بیمه ‌های زندگی  را چگونگی محاسبه و تعیین ارزش بیمه ‌نامه در هر لحظه از زمان دانست و خواستار استفاده از الگوهای بازار سرمایه در حوزه بیمه‌ های زندگی شد که این موضوع می‌تواند شکل‌گیری بازار ثانویه برای بیمه ‌های زندگی را نیز به همراه داشته باشد .

وی به عزم و آمادگی بیمه مرکزی در سه محور اصلاح قوانین و مقررات برای تسهیل توسعه بیمه‌های زندگی ، جلوگیری از هرگونه موازی‌کاری و کمک به حذف موانع توسعه بیمه ‌های زندگی در کشور اشاره کرده و خواستار ارائه طرح ‌ها و برنامه ‌های پیشنهادی کمیته در جهت رشد بیمه‌ های زندگی در کشور شد .

جهت صدور بیمه نامه خود در اسرع وقت با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره های 26404205 و 26404206 تماس حاصل نمایید .