درخواست بیمه مرکزی از مردم درقبال سودجویان بیمه ای

بیمه مرکزی در اطلاعیه‌ای از هموطنان خواسته مراقب افراد و شرکت‌هایی که طی اقدامی سودجویانه از عنوان بیمه مرکزی برای فروش محصولات اجباری مانند کارت امداد خودرو ، کارت سلامت ، کارت دندانپزشکی و … سوء استفاده می‌کنند ، باشند .

بنابراین گزارش ، در سال‌های اخیر اشخاصی سودجو و فاقد هویت با دسترسی به بانک اطلاعات و مشخصات بیمه گذاران ، از طریق تماس تلفنی با هموطنان و اعلام مشخصات بیمه نامه وسیله نقلیه یا مشخصات فردی افراد و معرفی خود به عنوان نماینده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، بعضاً با تهدید هموطنان به ابطال بیمه نامه شخص ثالث و یا شمول جریمه ، اقدام به فروش اجباری محصولاتی مانند کارت امدادخودرو ، کارت سلامت ، کارت دندانپزشکی ، کارت هوشمند بیمه تکمیلی و … می‌کنند .

همچنین به دلیل اینکه این کالاها و خدمات اغلب فاقد اصالت و کیفیت هستند ، موجب اعتراض شهروندان می‌شوند .

همچنین به‌رغم اطلاع رسانی‌های متعدد ، مدتی است تعداد تماس ‌های هموطنان برای استعلام اصالت این محصولات و ارتباط آن با بیمه مرکزی و یا اعلام اعتراض نسبت به افشای اطلاعات بیمه نامه و مشخصات فردی ایشان افزایش یافته است .

به هموطنان گرامی توصیه می‌شود در خرید این محصولات دقت کنند و در صورت تماس از سوی این افراد ، اطلاعات آنها را برای پیگیری قانونی در اختیار بیمه مرکزی قرار دهند .