دستیابی بیمه ایران به رشد ۵۲ درصدی در تولید حق بیمه طی ۵ ماهه ۹۸

معاون فنی شرکت سهامی بیمه ایران با اعلام اینکه این شرکت در ۵ ماهه نخست سال ۹۸ موفق به افزایش ۵۲ درصدی در تولید حق بیمه شده است ، گفت: در این مدت نسبت خسارت شرکت در مقایسه با سال گذشته با ۱۰ درصد کاهش از ۶۲ درصد به ۴۸ درصد رسیده است .

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران ، محمد زاهد نیا با اشاره به اینکه بیشترین رشد حق بیمه مربوط به رشته هواپیما با ۳۹۳درصد ، حمل و نقل کالا ( باربری ) با ۳۵۸ درصد و کشتی با ۱۸۸ درصد بوده افزود : با تداوم روند غربالگری ، مدیریت ریسک و اجرای برنامه متوازن سازی پرتفوی ، توانستیم کمترین رشد را در رشته های بیمه درمان با ۲۴ درصد و بیمه شخص ثالث اتومبیل با ۳۹ درصد مدیریت کنیم .

معاون فنی بیمه ایران نسبت خسارت بیمه درمان را با ۳۲ درصد کاهش در مقطع زمانی مذکور معادل ۶۳ درصد و نسبت خسارت بیمه شخص ثالث را با ۴ درصد کاهش ۵۴ درصد اعلام کرد .

 وی کاهش ۱۰ درصدی خسارت‌های بیمه ایران را مرهون اعمال سیاست ها و رویکردهای حرفه ای و استانداردهای فنی بیمه گری در مجموعه ستادی و اجرایی بیمه ایران دانست و افزود: در صورتی‌که تکالیف و الزامات و اجبار قانونی در برخی رشته های بیمه ای نبود وضعیت و شاخص های مطلوب کنونی به مراتب بهتر می شد .

 معاون فنی بیمه ایران رشد بیمه زندگی مان بیمه ایران را در ۵ ماهه ۹۸ معادل ۱۰۷ درصد و تعداد نمایندگان اختصاصی بیمه زندگی را حدود ۲۷۰۰ نماینده عنوان کرد .