دکتر سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی شد

دکتر غلامرضا سلیمانی ، که در جلسه هیات وزیران برای ریاست کلی بیمه مرکزی رای اعتماد گرفته بود در اولین ساعات کاری خود  با اعضای هیات عامل و مدیران این سازمان دیدار و گفت و گو کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی ، دکتر سلیمانی در این دیدار به استفاده از ظرفیت خوب نیروی متخصص در صنعت بیمه تاکید کرد و گفت : نیروی انسانی متخصص و با تجربه ، رمز توسعه صنعت بیمه است و پژوهشکده بیمه در این راستا می تواند خیلی اثرگذار باشد .

رئیس کل جدید بیمه مرکزی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، گفت : علی رغم گذشت بیش از چند دهه از عمر فعالیت بیمه در کشور، صنعت بیمه هنوز نتواسته به جایگاه اصلی خود در میان مردم دست یابد چرا که مردم هنوز با خدمات و منافع حاصل از صنعت بیمه به طور کامل آشنا نیستند و این مهم ، نیازمند فرهنگ سازی عمیقی است که در نهایت به گسترش چتر حمایتی صنعت بیمه ،کاهش هزینه های مردم و ایجاد آرامش در جامعه منتج شود .

سلیمانی ، آمادگی خود را برای حمایت از طرح های جدید بیمه ای از سوی کارشناسان و مدیران صنعت بیمه اعلام کرد و گفت : بیمه مرکزی مغز متفکر صنعت بیمه است و مدیران این مجموعه باید با همفکری و هم گرایی به خروج این صنعت از حالت جزیره ای و رشد و توسعه آن کمک کنند .

وی با اشاره به اهمیت نظارت فنی و مدیریت ریسک در ارتقاء کیفیت خدمات صنعت بیمه افزود : نظارت فنی و حرفه ای باید با جدیت در صنعت بیمه پیگیری شود تا سلامت این صنعت و اعتماد مردم به خدمات بیمه بیش از پیش حفظ شود .