زائران حج تمتع تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفتند

قرارداد بیمه‌ای زائران حج تمتع 97 با بیمه ایران منعقد شده و شروع پوشش بیمه‌ای از 48 ساعت قبل از خروج از کشور تا 72 ساعت پس از ورود به کشور تعیین شده که در حقیقت مدت پوشش بیمه‌ای حجاج 45 روز خواهد بود .

تعهدات بیمه‌ای :

در صورت فوت به هر علت 20 میلیون تومان غرامت پرداخت خواهد شد .

در صورت فوت بر اثر حادثه 250 میلیون تومان پرداخت خواهد شد که با احتساب 20 میلیون تومان ذکر شده ، مبلغ 270 میلیون تومان تعهد بیمه‌ای خواهد بود .

در صورت نقص عضو دائم که بر اثر حادثه صورت گیرد ، تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد . در صورت هزینه‌های درمان بستری بیمارستانی تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت خواهد شد .

تعهد بیمه ‌ای برای هزینه‌های درمان سرپایی هم تا سقف 2 میلیون تومان خواهد بود ، یعنی پوشش درمانی برای هر زائر تا سقف 22 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد .

ضمنا تعهدات بیمه‌ای برای بار زائران نیز در پوشش بیمه ای گنجانده شده است .

جبران خسارت بار زائران در مسیر رفت ( از زمان حرکت تا عربستان ) تا سقف یک میلیون تومان خواهد بود .

همچنین بیمه برای بار زائران در عربستان و نیز در مسیر بازگشت تعهداتی تا سقف دو میلیون تومان در نظر گرفته است . ضمنا دوربین عکاسی و فیلمبرداری نیز در صورت سرقت یا مفقودی تا سقف 800 هزار تومان مشمول تعهد بیمه می‌شوند .

پول نقد ، اوراق بهادار ، مدارک شناسایی ، طلا و زیور آلات ، انگشتر ، سنگ های قیمتی ،گوشی تلفن همراه ، ویلچر، تجهیزات پزشکی ، دارو ، مواد غذایی ، ساعت ، عطر، آمپلی فای ر، لپ تاپ، تب لت ، فلش مموری و هر نوع وسیله‌ای که به عنوان بار محسوب نمی‌شود ، تحت پوشش بیمه‌ ای نخواهد بود .

پوشش‌ های بیمه‌ای ذکر شده برای همه زائران حج تمتع در نظر گرفته شده است اما چنانچه زائری بخواهد تا بیمه مکمل و مضاعف برای خود انجام دهد ، می‌تواند با مراجعه به شرکت بیمه‌ ایران یا شعب آنها در سراسر کشور به میزان دلخواه و سقف مورد نظر ، از تعهدات مضاعف تر بهره بگیرد .