شرط اجرایی شدن کروکی الکترونیک در کشور

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرط اجرایی شدن کروکی الکترونیکی در کشور را اجرایی شدن توافقات پلیس با بیمه مرکزی دانست و از حذف بیمه نامه‌های کاغذی خبر داد .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی کل کشور افزود : به وسیله دست‌ افزار سپهر می‌توان اطلاعات دارنده گواهینامه ، اطلاعات وسیله نقلیه ، داشتن یا نداشتن معاینه فنی و حتی بیمه‌ نامه‌ها را چک کرد .

وی اظهار داشت : یکی دیگر از اقدامات اثربخش در حوزه هوشمند سازی این بود که از بیمه ها خواستیم برگه کاغذی بیمه ‌نامه شخص ثالث صادر نکنند و فقط داده‌ ها را به پلیس راهور ارسال کنند . آنها برگه‌های کاغذی بیمه نامه شخص ثالث را حذف و داده‌ها را برای ما ارسال کردند که افسر ما هم می‌تواند این داده‌ها را در دست‌ افزارها مشاهده کند .

به گفته وی ، اطلاعات خودروهای سرقتی ، تحت تعقیب و حتی خودروهای توقیفی در دست ‌افزارهای سپهر قابل رؤیت است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی کل کشور با اشاره به اجرای طرح کروکی الکترونیک گفت : این طرح ۸ ماه است که به صورت پایلوت در استان قم عملیاتی شده و روز به روز هم اشکالاتش برطرف می‌شود و اکنون به یک پایداری خوبی رسیده است .

وی گفت : اگر توافقاتی که با بیمه مرکزی داشتیم ، سریع‌تر عملیاتی شود می‌توان کل کشور را زیر کروکی الکترونیک برد و کروکی‌های کاغذی را حذف کرد .

وی همچنین با اشاره به مزایای استفاده از کروکی الکترونیک گفت : کروکی الکترونیک اطلاعات زیادی از صحنه تصادف ،علل تصادف ، عامل تصادف ، شرایط جوی ، ایمنی وسیله نقلیه و حتی شرایط جاده به پلیس ،  خودروساز ، وزارت راه و شهرداری ‌ها ارائه می‌دهد .

جهت صدور بیمه نامه خود در اسرع وقت با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره های 26404205 و 26404206 تماس حاصل نمایید .