ضریب نفوذ بیمه‌ای مازندران از میانگین کشوری بالاتر است

مدیرکل بیمه ایران در استان مازندران با اشاره به پایین بودن سهم بیمه ای مردم استان ، گفت : هم اکنون ضریب نفوذ بیمه ای مازندران از میانگین کشوری بالاتر است  .

مدیرکل بیمه ایران در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران با اشاره به نیاز و اهمیت رسانه‌ها در جامعه امروزی ، اظهار داشت : نیازهای جامعه امروز با جامعه گذشته متفاوت شده است و باید رسانه‌ها در این زمینه بروزرسانی شوند .

وی افزود : رسانه‌های مجازی اکنون در اطلاع رسانی بهنگام و سریع نقشی اثرگذار دارند و تقویت این فعالان رسانه ای در صنعت بیمه برای کشور اثرگذار است .

مدیرکل بیمه ایران با اشاره به اینکه جامعه آرام و بدون دغدغه نیازمند پزشک خانواده ، وکیل خانواده و پوشش بیمه ای است ، تصریح کرد : بیمه امروزه در جامعه کنونی دارای اهمیت فراوانی برای مردم وجود دارد .

وی با بیان اینکه میزان نفوذ بیمه در کشور نسبت به میانگین جهانی بسیار پایین است، افزود : مسئولان صنعت بیمه در چند سال اخیر سعی در افزایش ضریب نفوذ بیمه به میزان 2.1 در کشور و در استان 3.7 کردند .

وی با اعلام اینکه بیمه ایران با هدف خدمت به آحاد جامعه نقش آفرین است ، گفت : اولین و تنها شرکت بازرگانی دولتی بوده که سعی در افزایش خدمات بیمه ای به متقاضیان خود دارد .

وی با اعلام اینکه طوفان شهریور 95 در مازندران بیشترین خسارات را به مردم استان وارد کرده است ، تصریح کرد: بیمه ایران در مازندران از حیث این حادثه طبیعی بیش از هزار و 600 پرونده با اعتباری معادل 90 میلیارد ریال در بخش مسکونی پرداخت کرده است .

مدیرکل بیمه ایران با اشاره به اینکه میزان پرداختی خسارات بیمه  در سال 95 در این استان بیش از 20 درصد افزایش یافته است ، افزود : روزانه 15 میلیارد ریال خسارات به بیمه‌ شدگان توسط بیمه ایران در بخش‌های درمان ، ثالث ، بدنه ، مسئولیت ، آتش سوزی و… پرداخت شده است .

وی همچنین تصریح کرد : تعداد مشتریان بیمه ایران در استان  مازندران در سال 94 بالغ بر 824 هزار نوع بیمه‌ نامه بوده که این رقم در سال 95 به 909 هزار بیمه نامه رسیده است ، که نشان دهنده اعتماد بیشترمردم نسبت به بیمه ایران در استان مازندران می باشد .