قدرانی وزارت اقتصاد از بیمه ایران در خصوص پرداخت سریع خسارت زلزله غرب کشور

بیمه ایران در نخستین روز ارزیابی و پرداخت خسارت واحد های تحت پوشش بیمه زلزله ، با هشت اکیپ ۳ نفره در شهر سرپل ذهاب ۷۵ پرونده را رسیدگی و حدود یک میلیارد تومان خسارت در وجه بیمه گذاران پرداخت کرد .

در پی این اقدام ، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد که به عنوان نماینده ویژه وزیر اقتصاد از صبح دیروز در مناطق زلزله زده حضور یافته است ، از بیمه ایران بابت پرداخت سریع خسارت به زیاندیدگان زلزله غرب کشور قدردانی کرد .

همچنین پورکیانی مدیرعامل بیمه ایران به نمایندگی از صنعت بیمه در مناطق زلزله زده در معیت هیئت عالی رتبه وزارت اقتصاد ، در جلسه ویژه ای به منظور انجام هماهنگی های بیشتر به منظور رسیدگی هر چه سریع تر به خسارت دیدگان زلزله شرکت کرد .

مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه ایران ، تعداد بیمه نامه ‌های شناسایی شده حادثه زلزله را تاکنون حدود ۱۰۰۰ مورد اعلام کرد و گفت این تعداد رو به افزایش است .

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه و در شهرهای سرپل ذهاب و جوانرود ، قصرشیرین ، گیلانغرب ، ثلاث باباجانی ، روانسر ، اسلام آباد غرب و اطراف سنقر بویژه روستا ها خسارات زیادی وارد شده است وتعهدات بیمه ایران در این مناطق حدود ۳۰۰میلیارد ریال برآورد شده است .