كاهش سود ارزشمندترين برند بيمه جهان

شرکت آلمانی بیمه ” آلیانز ” كه عنوان ارزشمندترین برند بیمه جهان را در اختيار دارد ، با انتشار گزارشي اعلام كرد كه سود اين شركت 15 درصد كاهش داشته است .

در بيانيه اين شركت بیمه آلماني آمده است كه سود اين شركت با بيش از 15 درصد كاهش سالانه به نزديك 2 ميليارد يورو (2.2 ميليارد دلار) رسيده است كه عمده دليل آن بازسازي هزينه ها و ماليات ها بوده است .

اين در حالي است كه درآمد اين شركت با 2.5 درصد افزايش به بيش از 36 ميليارد دلار رسيده است . همچنين ميزان دريافت حق بيمه خالص در بخش اموال و مسئوليت با نزديك به 2 درصد رشد ، 18 ميليارد دلار گزارش شده است .

آلیانز ، یک شرکت خدمات مالی چند ملیتی است که ساختمان مرکزی آن ، در شهر ” مونیخ ” آلمان قرار دارد . این شرکت ، فعالیت‌های اقتصادی فراوانی دارد اما تمرکز اصلی آلیانز بر روی ارائه خدمات بیمه است . این شرکت در سال ۲۰۱۰ ، دوازدهمین شرکت بزرگ خدمات مالی در جهان بوده و در فهرست سال ۲۰۱۰ هفته نامه” فوربس ” در رتبه ۲۳ بزرگترین شرکت‌ های جهان قرار داشت . فعالیت ‌های اقتصادی آلیانز ، به پنج بخش تقسیم می ‌شوند که هر بخش تحت یک شرکت تابعه با مدیریت مستقل اداره می ‌شود .

در بيانيه اين شركت آلماني همچنين آمده است كه بخش تجاري بيمه درمان و عمر در سال جاري رشد خوبي داشته و بيش از سه برابر شده است . مديران اين مجموعه بر اين باورند كه سرمايه گذاري شديد در ايالات متحده ، نرخ پايين بهره بانكي ، ارائه محصولا جديد و توجه به سهامداران و هم به مشتريان از عوامل اصلي اين رشد بوده است .