مالیات برارزش افزوده از بیمه ها برداشته نشد

مدیرکل بیمه های اشخاص بیمه ایران در خصوص بیمه ‌های شخص ثالث و بیمه ‌های درمانی که به آن‌ها مالیات برارزش افزوده تعلق می‌گیرد، اظهار کرد : مالیات بر ارزش افزوده بیمه ‌های درمانی در تاریخ 96/5/10 توسط دیوان عدالت اداری ابطال شد ، اما پارسال با شکایت سازمان امور مالیاتی ، دیوان عدالت ابطال خود را نقض کرد .

وی ادامه داد : از همان ابتدا مطرح کردن مسئله مالیات بر ارزش افزوده برای بیمه‌ های درمانی امری اشتباه بود ، زیرا بیمه نیازمند تغییرات خاصی نیست . به همین ترتیب به مالیات ارزش بر افزوده هم نیازی ندارد . وزیر اسبق اقتصاد قولی مبنی بر حذف این مالیات ‌ها داده بود، اما متاسفانه به آن توجهی نشد .

وی بیان کرد : طبق قانون جدید ما نه تنها باید برای بیمه نامه های جاری مالیات بگیریم بلکه باید مطالبات ۳ سال گذشته را نیز بدهیم . قرارداد‌هایی که از ۱ اردیبهشت امسال منعقد میشود ، مالیات گرفته شود . در حال حاضر جز مصوبه جدید مجلس ، کار از دست کسی بر نمی‌آید .

این مقام مسئول تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی ما شاهد ریزش شدید بیمه درمان تکمیلی به خصوص در بخش ‌های کارگری هستیم ، زیرا حقوق هیچ یک از کارگران متناسب با نرخ ارز رشد نکرد . همچنین بسیاری از کسب و کار‌ها در اثر بیماری کرونا تعطیل شده و بیمه ‌های آتش سوزی و بیمه های مهندسی به حالت تعلیق درآمد .

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره های 26404205 و 26404206 تماس حاصل فرمایید .