میزان رضایتمندی بالای مردم از بیمه ایران موجب مباهات است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت : براساس بررسی های به عمل آمده در میان اقشار مختلف مردم ، میزان رضایتمندی از بیمه ایران بسیار بالاست که این امر موجب مباهات می باشد .

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران در این دیدار نماینده مردم قزوین البرز و آبیک جایگاه بیمه ایران هم از منظر دستگاه های دولتی و حاکمیتی و هم از منظر عمومی و مردمی جایگاه ویژه ای است که این امر به واسطه اعتماد و اطمینان و آرامش خاطری است که شرکت بیمه ایران در مواقع حوادث غیرمترقبه برای مردم به وجود آورده است .

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  گسترش صنعت بیمه نیازمند برنامه ریزی مدون و هدف گذاری در سطح کشور می باشد تصریح کرد : در زلزله کرمانشاه 1900 روستا آسیب دید که خوشبختانه بیمه ایران در این بحران تلخ ، بسیار خوش  درخشید .

دکتر محمدی با بیان  اینکه صنعت بیمه کشور باید تلاش مضاعف تری جهت نفوذ و رسوخ در عمق زندگی مردم نماید خاطر نشان کرد: علیرغم تلاش های صورت گرفته انتظار بیشتری می رود که  بیمه بتواند در زندگی مردم به ویژه روستاییان وارد شود چرا که در بازسازی روستا ها دولت از بضاعت کمی برخوردار است و این امر همت شرکت های بیمه را در پرداخت خسارت می طلبد که کم کم باید چتر حمایتی بیمه در روستاها مانند شهرها نیز گسترش یابد .

مدیرکل بیمه ایران گفت : شرکت بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه دولتی حدود 83 سال قدمت دارد که در این مدت توانسته به خوبی به اقشار مختلف مردم خدمات رسانی کند .

افزود : بیمه ایران تنها شرکت بیمه دولتی و بنیانگذار صنعت بیمه در کشور است که از 100درصد خسارت پرداختی در کل کشور 80 درصد آن مربوط به بیمه ایران می باشد .

این مسئول پرداخت خسارت بالای حادثه آتش سوزی پلاسکو ، مجتمع پتروشیمی بوعلی ، زلزله کرمانشاه و… را تنها گوشه ای از خسارت های بالای این شرکت عنوان کرد .

مدیر کل بیمه ایران استان قزوین تصریح کرد : در سال 95، در استان قزوین 750میلیارد ریال و در سال گذشته 870میلیارد ریال خسارت در کلیه رشته ها ازسوی بیمه ایران پرداخت شد .