چرا باید بیمه نامه بدنه بخریم

از آنجا که بیمه شخص ثالث بیمه نامه‌ای است اجباری و بر اساس قانون دارنده هر وسیله نقلیه باید بیمه نامه شخص ثالث را تهیه کند . اما بیمه بدنه بیمه‌ای است اختیاری . اگر بیمه بدنه ندارید و فکر می‌کنید توی این اوضاع اقتصادی سخت چرا باید پول بیمه بدنه بدهید ما برای شما چند دلیل برای خرید بیمه نامه بدنه  بازگو می نماییم .

بر اساس آمار متاسفانه روز به روز بر تعداد تصادفات افزوده می‌شود و در بسیاری از موارد حتی اگر شما هم محتاط باشید راننده ‌ای بی احتیاط می‌تواند باعث بروز خسارت خودروی شما شود .

با افزایش قیمت دلار ، قیمت خودرو به چندین برابر افزایش یافته است و بالطبع هزینه های تعمیر و تعویض قطعات خودرو در این شرایط افزایش چشم گیری یافته است که در مقایسه با مبالغ کم بیمه بدنه دلیل قانع کننده‌ای برای خرید بیمه نامه بدنه برای افراد باشد که فکر می کنند بیمه بدنه گران است . البته هزینه‌ های بالای تعمیر و تعویض قطعات خودرو ، هزینه‌ های رنگ و صافکاری چند دلیل ساده و قانع کننده برای افرادی است که می‌گوید بیمه بدنه گران است .

البته یکی دیگر از طبعات افزایش قیمت خودرو و لوازم یدکی ، افزایش سرقت خودرو و قطعات آن می باشد .

لازم به یادآوریست علاوه بر خسارات ناشی از تصادف خسارات دیگری هم تحت پوشش بیمه نامه بدنه می‌باشد مانند سرقت قطعات خودرو که منطقی است با هزینه‌ ای کم این پوشش را به بیمه بدنه خود اضافه کنید .

شرکت بیمه ایران هم اکنون 10% تخفیف برای خریداران بیمه نامه بدنه به مدت محدود در نظر گرفته است .