گسترش همکاری ‌های بین المللی در صنعت بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه اخیراً شرکت های بیمه اتکایی تراز اول دنیا فعالیت خود را با با شرکت های بیمه ای ایران آغاز کرده اند ، گفت: این همکاری به ویژه در رشته بیمه عمر اغاز شده است .

 وی افزود : در دوره تحریم بیشتر با برخی از بیمه‌ های آسیایی مثل هند ارتباط داشتیم ، اما بعد از برجام ، فعالیت با بیمه ‌های اروپایی بخصوص آلمان و فرانسه زیاد شده است .

عبدالناصر همتی افزود : شرکت مونیخ ری از آلمان و اسکور از فرانسه ابراز تمایل زیاد در این باره کرده اند و ملاقات های خوبی صورت گرفته است و برخی پوشش های بیمه ای را از آنها گرفته ایم . همچنین به سرمایه گذاری و خریدن سهام از شرکت های بیمه ایران ابراز تمایل کرده اند که امیدواریم در آینده نزدیک اتفاق بیفتد.

همتی گفت : همچنین ضریب نفوذ بیمه به رقم 2.2 درصد رسیده و پیش بینی می‌کنیم امسال ازاین رقم هم بگذرد که خبر خوبی برای فعالان بازار بیمه محسوب می شود .

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین با ابراز خوشنودی از افزایش و رشد شاخص های بیمه ای در کشور گفت : در سال 95 رشد بیمه 22 درصد و در 4 ماهه اول امسال 18 درصد بوده که نشانگر اعتماد مردم به صنعت بیمه است .

وی با اشاره به رشد 40 درصدی بیمه های عمر درسال 95 گفت : در 4 ماهه اول امسال نیز 40 درصد افزایش نشان می دهد که نشانگر این است که مردم نسبت به تامین آینده خود توجه بیشتری دارند .

همتی افزود : فروش بیمه های آتش سوزی نیز رشد بسیار خوبی داشته است و در 4 ماهه امسال 40 درصد رشد نشان می دهد به خصوص پس از حادثه پلاسکو، اعتماد مردم به صنعت بیمه برای گرفتن بیمه نامه آتش سوزی افزایش یافته است .