حق بیمه شخص ثالث 37 درصد نسبت به سال 99 گران شد

رییس بیمه مرکزی با اشاره به تعیین نرخ دیه در ماه های حلال از ۳۳۰ میلیون تومان در سال ۹۹ به ۴۸۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰، تصریح کرد بر این اساس نرخ دیه ۴۵.۵ درصد افزایش داشته است .

وی با بیان اینکه نرخ دیه بر افزایش حق بیمه شخص ثالث تاثیر گذار است ، گفت : بر اساس محاسبات انجام شده ، شرکت های بیمه درخواست افزایشی ۱۸ درصدی اضافه بر میزان افزایش دیه یعنی 63.5  درصدی داشتند که میسر نبود . و از طرفی با توجه به اینکه در سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا ترددها کاهش یافت و به تبع آن حوادث نیز کمتر شد و همچنان نیز این شرایط ادامه دارد برای افزایش قیمت بیمه نامه شخص ثالث تخفیفی در نظر گرفته شد .

به گفته وی ، ۳۷ درصد افزایش نرخ برای بیمه شخص ثالث تعیین شده است که ۸.۵ درصد کمتر از 45.5 درصد افزایش دیه در ماه های غیر حرام است .

رییس بیمه مرکزی با اعلام اینکه در حال حاضر سقف پرداخت خسارت مالی در بیمه شخص ثالث 11 میلیون تومان است که برای سال آینده این سقف به  16 میلیون تومان افزایش می‌یابد ،  بنابراین کسانی که  خودروی آنها بیمه شخص ثالث دارد و تا ماه‌هایی از سال 1400 ادامه دارد ، برای بیمه شخص ثالث که نرخ دیه افزایش یافته نیاز به الحاقیه ندارند چون صندوق تامین خسارت بدنی مابقی آن را جبران می‌کند اما اگر کسی بخواهد میزان پوشش خسارت مالی خود را افزایش دهد باید برای مابه‌التفاوت 11 تا 16 میلیون تومان در خسارت مالی الحاقیه بگیرد .

جهت صدور بیمه نامه خود در اسرع وقت با نمایندگی 6027 بیمه ایران واقع در خیابان ظفر ،نفت شمالی با شماره های 26404205 و 26404206 تماس حاصل نمایید .