بیمه قوت قلب شما در روز های سخت

علی رغم بهبود ساخت و سازه‌ها و بالا رفتن مقاومت و ایمنی ساختمان ‌ها در مقابل زلزله ، وقوع زلزله همواره خسارت های مختلفی را ممکن است به همراه داشته باشد ، مخصوصا برای مناطق شهری که تراکم ساختمان‌ها بالاست میزان این خسارت‌ها بیشتر خواهد بود . ریزش ساختمان ‌های مسکونی ، تجاری و از دست دادن محل زندگی ، محل کار و مغازه و سرمایه همه از جمله حوادث ناگواری هستند که ممکن است زلزله به همراه داشته باشد .

متاسفانه موضوع خرید بیمه زلزله فقط برای مدت کوتاهی بعد از هر زلزله داغ شده و بعد از آن به فراموشی می‌رود . چه بهتر که قبل از وقوع حادثه به فکر جبران آن باشیم .

آمارهای مربوط به خبرهای دزدی آپارتمان یا ساختمان ‌های اداری نشان دهنده این موضوع است که سرقت از منازل یکی از محبوب ترین سرقت ‌ها در سال های اخیر بوده که متاسفانه با رشد قیمتی که اخیرا در قیمت لوازم خانگی و سرمایه‌ های بیمه شده خسارت بالایی هم به بار آورده است .

از این رو داشتن پوششش سرقت برای محل بیمه شده در بیمه آتش سوزی می‌تواند اطمینان خاطری برای همه ما باشد . جالب است که بدانید حتی اگر مستاجر هم باشید می‌توانید از همه پوشش ‌های بیمه آتش سوزی استفاده نمایید .

بیمه زلزله یکی از پوشش‌ های بیمه آتش سوزی است که با خرید بیمه نامه آتش سوزی می‌توانید پوشش زلزله را به آن اضافه کنید .

بیمه آتش سوزی در کنار پوشش ‌هایی مثل زلزله و سرقت می‌تواند با هزینه‌ای ناچیز شما را از پرداخت هزینه های سرسام‌ آور خسارات احتمالی بی نیاز کند و در بدترین لحظات حادثه و فشار روانی و مادی مثل یک نجات دهنده به کمک شما بیاید .

بیمه عمر نه تنها در شرایط بد اقتصادی می‌تواند یک حساب پس‌انداز مطمئن باشد بلکه می‌توانید با افزایش سالانه نرخ بیمه خود اثر تورم را خنثی کنید . این مزیت جدا از پوشش ‌های متنوع درمانی و یا امکان دریافت وام است .

در نهایت بیمه بدنه اگرچه مثل بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما با توجه به افزایش قیمت خودرو و قطعات و تعمیرات آن می‌تواند یک ضرورت برای شما باشد . با بیمه نامه بدنه و پرداخت یک هزینه سالیانه کم نسبت به بعضی از قطعات خودرو ، می‌توانید خودتان را از گزند هزینه‌ های سرسام آور تصادف و یا سرقت خودرو و قطعات آن  دور کنید .

جمع بندی

اگرچه به بیمه عموماً به چشم یک هزینه نگاه می‌شود اما اگر کمی زاویه دید خود را عوض کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از بیمه ‌ها می‌توانند در حکم یک سرمایه‌گذاری و یا یک سپر قوی در برابر هزینه ‌های بالای اقتصادی عمل کنند .