بیمه لویدز از لندن می رود

شركت بيمه “لويدز لندن” بزرگترين شركت بيمه اتكايي جهان براي دسترسي به بازار اروپا، دفتر مركزي خود را از لندن به يكي ديگر از كشورهاي اتحاديه اروپا منتقل مي كند .

رئیس اجرایی این شرکت ضمن اعلام این خبر گفت: این مهم است که ما قادر باشیم در جریان خروج بريتانيا از اتحادیه اروپا، راه حل های موثری را که بر اساس آن شرکت ها بتوانند به کارشان ادامه دهند، به مشتریان خود ارائه دهیم .
تصمیم به انتقال دفتر مرکزی بیمه لویدز به بروکسل پس از آن صورت می گیرد که دولت انگلیس روز چهارشنبه گذشته با ارسال نامه ای به رییس شورای اروپا، رسما اعلام کرد که از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد .
بنا بر اين گزارش، اين بازار  بیمه  ۳۲۹ ساله، برای جلوگیری از نابودی کسب و کارشان بعد از جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا، یک شعبه اروپایی در بروکسل افتتاح خواهد کرد .
وی در اين باره گفت: شهر بروکسل با معیارهای ما هم خوانی داشت و لویدز را قادر می سازد تا به ارائه خدمات تخصصی به مشتریانش ادامه دهد . آنچه ما به دنبالش بودیم کمی قدرت قانونی بود که واقعا شهرتی قوی داشته باشد. ما همچنین قدرت دسترسی به استعدادها و دسترسی واقعا خوب می خواستیم و با این ویژگی ها، بروکسل بهترین گزینه بود .
طبق نتایج تحقیقات صورت گرفته، خروج بريتانيا از اتحادیه اروپا، شرایط دشواری را در برابر شرکت های تجاری در اين كشور قرار مي دهد. این تحقیقات همچنین حاکی از آن است که نسبت مخارج صورت گرفته از درآمدهای حاصل از دریافت حق بیمه مشتریان 7 درصد در سال 2016 افزایش داشته است .