بیمه ‌نامه دارندگان گواهینامه منقضی‌ شده همچنان معتبر است

بیمه مرکزی در واکنش به اخباری مبنی بر عدم اعتبار رانندگانی که تاریخ اعتبار گواهینامه‌ های آنان سپری شده ، اعلام کرد : بیمه ‌نامه دارندگان گواهینامه منقضی‌ شده همچنان معتبر است .

بیمه مرکزی در واکنش به  انتشار اخباری در رسانه‌ها مبنی بر عدم اعتبار رانندگانی که تاریخ اعتبار گواهینامه ‌های آنان سپری شده ، اعلام کرد : برخی از فعالان فضای مجازی با استناد به ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی این شائبه را مطرح کرده اند که در صورت سلب اعتبار گواهینامه به دلایلی نظیر گذشتن از حد نصاب نمره منفی یا تاریخ انقضای آن اعتبار بیمه نامه شخص ثالث نیز منقضی می‌شود که چنین ادعایی صحت ندارد .

صرفا راننده مسبب حادثه فاقد گواهینامه رانندگی در ماده ۱۵ قانون بیمه اجباری شخص ثالث مشمول بازیافت خسارت است و سایر موارد مرتبط با گواهینامه مثل انقضای مدت اعتبار گواهینامه مشمول این حکم نیست .

همچنین نداشتن تناسب گواهینامه با نوع وسیله نقلیه نیز مشمول حکم ماده ١٥ و از موارد بازیافت کل خسارت از مسبب حادثه محسوب می گردد با این توضیح که کسانی که گواهینامه پایه یک ندارند نمی توانند با وسایل نقلیه‌ای که رانندگی با آن‌ها مستلزم داشتن گواهینامه پایه یک است رانندگی نمایند و در صورت ارتکاب و وقوع خسارت کل خسارت از ایشان بازیافت می‌شود .

جهت صدور بیمه نامه خود در اسرع وقت با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره های 26404205 و 26404206 تماس حاصل نمایید .