رشد صنعت بیمه به واسطه قاره آسیا در سال 2018

به باور گروه بيمه “مونيخ ري” يكي از بزرگترين شركت‌هاي بيمه اتكايي در جهان، قاره آسيا دليل اصلي رشد صنعت بيمه جهان در سال آينده میلادي است .

در گزارش منتشر شده توسط اين غول بزرگ بيمه در آلمان آمده است، رشد اقتصادي بازارهاي نوظهور در بزرگترين قاره جهان منجر به گسترش بازار بيمه جهاني در سال آينده می شود و با كا هش رشد اقتصادي در چين ، توازني در اين بازار به وجود   می آيد .

مقامات ارشد اين گروه بيمه پيش بيني كرده‌اند ، حق بيمه در سراسر جهان در شرايط عادي در سال جاري بدون احتساب تورم ، حدود 4.5 درصد رشد خواهد كرد و اين رشد در سال بعد از آن سه درصد خواهد بود .

در حقيقت تورم در اين بازه زماني باعث خواهد شد كه بيمه گران رشد درآمدي 2.9 را در سال جاري و رشد 3.1 درصدي را در سال 2018 تجربه كنند و اين به معناي حفظ رشد كنوني اقتصاد جهاني است .

مونيخ ري از سوي ديگر تخمین می زند ، میزان حق بيمه به 4.56 تريليون يورو (4.9 تريليون دلار) در سال 2018 می رسد .

بازار اكثر اقتصادهاي نوظهور مانند برزيل و حتي روسيه در حال تجربه دوران بازسازي خاصي هستند . اين پيشرفت در بازار بيمه اموال و مسئوليت بهتر خواهد بود و در بازارهاي با اقتصاد ثابت مانند اروپا، ژاپن و ايالات متحده شاهد تقاضا هاي حمايتي خواهيم بود .

در اين گزارش آمده است كه سهم حق بيمه در اقتصادهاي نوظهور آسيايي تا سال 2025 میلادي به 21.4 درصد از سهم جهاني می رسد ، اين سهم در حال حاضر 13.3 درصد است . اين سهم براي بازار اروپاي غربي 24.5 درصد گزارش شده است .

بازارهاي نوظهور در آسيا و آمريكاي لاتين از سوي ديگر شاهد تقاضا در زمینه بيمه عمر هستند و دليل اين مسئله نرخ پايين بهره در اقتصاد هاي پيشرفته عنوان شده است .

شرکت بیمه اتکایی “مونیخ ری” در نوزدهم آوریل 1880 توسط “کارل تیم” تاسیس شد و دیدگاه او تا به امروز در شکل گیری این شرکت موثر بوده است . این شرکت بیش از 130 سال است که در صنعت بیمه پیشتاز است . حدود پنج هزار شرکت بیمه در سراسر جهان از مشتریان این شرکت آلمانی هستند و مونیخ ری در 150 شرکت جهان حضوری فعال دارد . این شرکت همچنین بیش از 50 بخش تجاری در سراسر جهان دارد .