صنعت بیمه به کمک مبارزه با قاچاق کالا آمد

رئیس کل بیمه مرکزی در حاشیه مراسم آغاز به کار سامانه یکپارچه نظارت بر بیمه‌های حمل و نقل و آتش سوزی گفت : از اول مرداد امسال دریافت کد یکتا برای بیمه حمل و نقل کالا و آتش سوزی اجباری شده است .

وی افزود : بر این اساس با هوشمند سازی مراحل صدور بیمه نامه ‌ها برای حمل و نقل و آتش ‌سوزی اطلاعات مربوطه در سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه ثبت می‌شود و با استعلام از سامانه تجارت و همچنین سامانه‌ های مرتبط با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز محموله ‌های با اطلاعات ناقص بیمه نمی‌شوند .

وی گفت : برای هر محموله برای صدور بیمه نامه باید تمام اطلاعات از جمله نام صاحب بار و انباری که به آن منتقل خواهد شد و مبدا و مقصد بار باید مشخص شود که این موضوع از قاچاق کالا جلوگیری می‌کند .

رئیس کل بیمه مرکزی گفت : سامانه هوشمند به صورت یکپارچه این بیمه ‌ها را کنترل خواهد کرد که با سامانه‌های ثبت احوال نیروی انتظامی و ستاد قاچاق کالا و ارز مرتبط است .

وی گفت در خصوص بیمه آتش سوزی نیز انبارهایی که بیمه می‌شوند باید کد یکتا دریافت کنند و موجودی آن‌ها از منابع مختلف استعلام می‌شود تا کالای قاچاق در انبارها بیمه نشوند .

سلیمانی با ارائه آماری از عملکرد چهار ماهه امسال گفت : در این مدت ۲۱ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولیدی داشتیم و ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت خسارت صورت گرفته است .

وی با اشاره به اجباری شدن دریافت کد یکتا برای بیمه شخص ثالث گفت : نیازی به بیمه نامه شخص ثالث فیزیکی نیست و هماهنگی ‌ها با قوه قضایی و نیروی انتظامی در این زمینه انجام شده است .

برای صدور بیمه نامه با نمایندگی 6027 بیمه ایران با شماره 26404205 و 26404206 تماس بگیرید .