گران‌ترين بيمه نامه حيوانات خانگی در سال 2016 اعلام شد

شركت آمریکایی  “هلسی پاوز” كه در زمينه بيمه حيوانات خانگی فعاليت می كند، با انتشار  گزارشی فهرستی از هزينه های گرانقيمت مربوط به نگه داشتن حيوانات در خانه و هزينه های دامپزشكی آنان را در سال 2016 ميلادی را منتشر كرد .

در گزارش اين شركت گرانترين و پرهزينه ترين پرونده های مربوط به سگ و گربه ها در سال جاری ذكر شده است . در اين گزارش تاكيد شده كه اكنون خانواده ها به خوبی دريافته اند كه برای پوشش هزينه های دامپزشكی و حوادث اورژانسی ، بيماریی و تصادف حيوانات شان احتياج به بيمه نامه دارند ،  ‌چرا كه اكنون با گران بودن هزينه های دامپزشكی ، مبالغ هنگفتی به صورت غيرمنتظره براي صاحبان اين حيوانات تحميل می شود .

در ادامه اين گزارش آمده است كه امروزه ، سگ و گربه ها ديگر تنها حيوان خانگی به شمار نمي روند ، در حقيقت آنان يكی از اعضای خانواده هستند و صاحبان آنان برای تضمين سلامت آنان ، به بهترين شيوه های درمان و مراقبتی روی می آورند كه اين مسئه در نهايت به داروهای پيشرفته و بالا رفتن هزينه های درمانی آنان منجر می شود . اين در حالی است كه هزينه هنگفت تصادف و بيماری های ناگهانی آنان را بر سر دوراهی دشواری قرار می دهد كه بخواهند بين حساب كتاب های مالی و سلامت حيوان شان يكی را انتخاب كنند . به همين دليل اكثر صاحبان حيوانات خانگی به سمت خريد بيمه نامه برای تامين هزينه های گزاف درمان روی آورده اند .

شركت هلسی پاوز در گزارش خود آورده است ، يكی از گرانترين مراحل درمانی انجام امور پزشكی تخصصی از ام آر آی گرفته تا عمل های جراحی رباتيك است . به عنوان مثال در امريكا براي انجام اين مراحل درمانی رقمي بيش از 20 هزار دلار هزينه می شود .

اين شركت مي گويد كه يكي از گران ترين قبض های پزشكی برای سگ ها 26 هزار دلار بوده كه شركت بيمه حدود 20 هزار دلار بابت آن پرداخته است . در اين مورد يك سگ تحت پوشش بیمه با مشكل ديسك احتياج به عمل جراحی تخصصی داشته است .

همچنين بيشترين خسارتی كه براي درمان يك گربه از سوي يك شركت بيمه پرداخت شده ، حدود 19 هزار دلار بوده است ، در اين مرحله صاحب اين گربه حدود 21 هزار و 213 دلار براي درمان پزشكی حيوانش پرداخته است .

در انتهای اين گزارش تاكيد شده است كه با افزايش هزينه های دامپزشكی اكثر صاحبان حيوانات خانگی به دنبال خريد بيمه نامه های هستند كه تمامی موارد را تحت پوشش بیمه قرار دهند ، از همين رو با قاطعيت می توان گفت كه خريد بيمه نامه حيوانات خانگی كه تا چندي پيش در جهان چندان متداول نبود ، به يكي از اصلی ترين دغدغه ها در جهان تبديل شده است .